mapa witryny   KALENDARIUM

ROKU SZKOLNEGO 2009/2010


24 maja 2010r.

Tradycyjnie, miesiąc przed wakacjami zapraszamy do naszego Zespołu Szkół przedstawicieli Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Wielkopolskiego. Ratownicy przeprowadzili szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach oraz przypomnieli zasady bezpiecznego wypoczynku nad akwenami wodnymi. Spotkanie było wzbogacone ćwiczeniami praktycznymi na fantomach oraz pokazem sprzętu ratownictwa wodnego.
Powiększ    Powiększ    Powiększ    Powiększ
Powiększ    Powiększ    Powiększ    Powiększ

17 maja 2010r.

W dniu dzisiejszym absolwenci Uzupełniającego Liceum Ogólnokształacącego dla dorosłych otrzymali świadectwa ukończenia, które są zwieńczeniem dwuletniej nauki w naszym Zespole Szkół. GRATULUJEMY!!!. Zdjęcia z tej uroczystości przedstawiamy (tutaj).

4 maja 2010r.

Rozpoczął się czas MATURY. W tym roku szkolnym do składania egzaminów przystępują absolwenci Liceum Ogólnokształcącego, Technikum (zawód: technik logistyk) i Uzupełniającego Liceum Ogólnokształcącego dla dorosłych naszego Zespołu Szkół. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki.

22 kwietnia 2010r.

Gościliśmy gimnazjalistów z Manieczek i Mosiny nr 2, którzy zaprezentowali inscenizacje teatralne poświęcone Fryderykowi Chopinowi - jego twórczości i życiu. Obydwie szkoły brały udział w ostatnim konkursie tegorocznego cyklu Międzygimnazjalna Liga. Zachęcamy do zapoznania się z fotoreportażem upamiętniającym to wydarzenie w naszym Zespole Szkół (tutaj).

13 kwietnia 2010r.

W zadumie i milczeniu oddaliśmy hołd 96 Polakom, którzy tragicznie zginęli w drodze do Katynia, gdzie mieli wziąć udział w obchodach 70 rocznicy wymordowania polskich oficerów. Na tle (prezentacji multimedialnej) wysłuchaliśmy kondolencji złożonych przez głowy wielu państw świata oraz tekstu przemówienia, którego już nie wygłosił w Katyniu Prezydent RP - Lech Kaczyński. - (zdjęcia).

30 marca 2010r.

Pierwsza klasa Technikum w zawodzie logistyk uczestniczyła, wraz z panią pedagog i panem kierownikiem szkolenia praktycznego, w Dniu Przedsiębiorczości organizowanym przez grupę Raben pod patronatem Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W trakcie odbywających się warsztatów, w Wyższej Szkole Logistyki, poza zdobyciem wielu wiadomości dotyczących logistyki, mogliśmy także zaprezentować swoje umiejętności. Zapraszany do obejrzenia fotografii z tego dnia (tutaj).

22 marca 2010r.

DZIEŃ PATRONA naszego Zespołu Szkół - prof. Adama Wodziczki. Nastanie wiosny jest dla nas szkolnym świętem. W tym roku nasi uczniowie brali udział w konkursie o patronie Zespołu Szkół, w którym I miejsce zajął Łukasz Picz (kl. I Technikum - logistyk), II m. - Natalia Marciniak (kl. IV TL), a III m. Kinga Picz (Id ZSZ). Natomiast w konkursie na prezentację multimedialną poświęconą prof. Wodziczce główną nagrodę przynano Natalii Marciniak z kl. IV TL. Z kolei wszyscy uczniowie wzięli udział w projekcie edukacyjnym "Mosina dzisiaj ...", następnie uczestniczyliśmy w koncercie szkolnego zespołu gitarowego, a na zakończenie dnia raczyliśmy się kiełbaskami z grilla. Zdjęcia z dzisiejszego dnia możecie obejrzeć (tutaj).

20 marca 2010r.

Dzisiaj gościliśmy w murach naszego Zespołu Szkół uczniów szkół gimnazjalnych wraz z rodzicami. Zaprezentowaliśmy naszym przyszłym uczniom wyposażenie szkoły, mogli oni rozmawiać z uczniami i nauczycielami. Zachącamy do obejrzenia zdjęć z dzisiejszego dnia - (zdjęcia).

20 marca 2010r.

Zainaugurowaliśmy nowy sezon sportowy na naszych wielofunkcyjnych boiskach. Zapraszamy do obejrzenia fotorepotażu z turnieju piłkarskiego dla uczniów gimnazjów organizowanego przez nauczycieli naszego Zespołu Szkół w ramach Międzygimnazjalnej Ligi. - (zdjęcia).

11 marca 2010r.

Dzisiejszy konkurs Międzygimnazjalnej Ligi "Piękno Królowej Nauk" przeprowadzili nauczyciele matematyki. Gościliśmy 22 uczniów z pięciu gimnazjów: Manieczki, Puszcykowo nr 1, Kościan nr 3, Mosina nr 2, Pecna. Z rezulatami i przebiegiem konkursu możecie zapoznać się na stronach internetowych Ligi - (tutaj).

25 lutego 2010r.

Kolejny konkurs Międzygimnazjalnej Ligi. Tym razem "Z fizyką za pan brat". W turnieju wzięły udział reprezentacje czterech gimnazjów z: Manieczek, Kościana i nr1 oraz nr 2
z Mosiny. Zachęcamy do zapoznania się z aktualną klasyfikacją siódmej edycji Ligi, którą organizują nauczyciele naszego Zespołu Szkół dla uczniów gimnazjów - (tutaj).

19 - 21 lutego 2010r.

Dni Targów Edukacyjnych w Poznaniu. Nie mogło zabraknąć tam i naszego Zespołu Szkół. Oto w jaki sposób prezentowaliśmy się - (zobacz).

15 stycznia 2010r.

STUDNIÓWKA - tak, tak to już sto dni do egzaminów maturalnych. Obejrzyjcie jak bawili się tegoroczni maturzyści z naszego liceum ogólnokształcącego, logistycy z technikum
i słuchacze uzupełniającego liceum ogólnokształcącego dla dorosłych - (tutaj).

7 stycznia 2010r.

Dzisiaj gościliśmy w naszym Zespole Szkół uczniów z trzech gimnazjów, którzy uczestniczyli w konkurskie fryzjerskim "Karnawałowe show fryzur i makijażu" w ramach oraganizowanej przez nas Międzygimnazjalnej Ligi. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przebiegu konkursu na stronach internetowych Ligi - (tutaj).

30 grudnia 2009r.

W dniach od 29 grudnia 2009r. do 1 stycznia 2010r. gościmy w naszym Zespole Szkół uczestnków Europejskiego Spotkania Młodych z Chorwacji, Ukrainy, Portugalii i Włoch. Nasi uczniowie, pod kierunkiem s. Rut, włączyli się w organizację ich pobytu na terenie naszego miasta. W dniu dzisiejszym, wspólnie z zespołem wokalno - muzycznym Mikołajki parafii p.w. Św. Mikołaja i uczniami mosińskiej Szkoły Językowej LTC, śpiewaliśmy kolędy. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z tego spotkania - (tutaj).

22 grudnia 2009r.

Dzisiaj, w przededniu świąt Bożego Narodzenia, w naszym Zespole Szkół realizowaliśmy projekt edukacyjno - wychowawczy "Spotkania opłatkowe". W ramach tego projektu przeprowadzony został konkurs "Boże Narodzenie - historia i zwyczaje świąteczne", w sali gimnastycznej uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami spotkali się na wspólnym śpiewaniu kolęd pod kierunkiem naszego zespołu muzycznego. Następnie już w swoich salach lekcyjnych spotkaliśmy się aby złożyć sobie życzenia i przełamać się opłatkiem.
Powiększ    Powiększ    Powiększ    Powiększ    Powiększ
Powiększ    Powiększ    Powiększ    Powiększ    Powiększ
Powiększ    Powiększ

14 grudnia 2009r.

W naszym Zespole Szkół gościliśmy uczniów z pięciu gimnazjów, którzy rywalizowali w finale konkursu j. angielskiego "SHOW YOUR LANGUAGE" w ramach Międzygimnazjalnej Ligi. Zajrzyj na strony internetowe Ligi (tutaj).

1 grudnia 2009r.

Z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS nasza szkoła nawiązała współpracę z Powiatową Stacją Sanitarno - Epidemiologiczą w Poznaniu. Dzięki uzyskanym materiałom nasi uczniowie przygotowali wystawę plakatów poświęconych tematyce związanej z profilaktyką HIV/AIDS. Na przerwach rozdawano ulotki i czerwone wstążeczki będące wyrazem solidarności z chorymi na AIDS. Odbyły się także prezentacje filmu „AIDS. Jak go uniknąć.”

27 listopada 2009r.

W auli Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. M.Karłowicza odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów Stypendium Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej.
W auli zebrało się 328 najlepszych uczniów z całej Wielkopolski, którzy odebrali dyplomy z rąk Wielkopolskiego Kuratora Oświaty p. Elżbiety Walkowiak i Wicewojewody Wielkopolskiego p. Przemysława Paci.
To zaszczytne wyróżnienie przypadło w udziale uczniom naszego Zespołu Szkół: Dorocie Adamskiej z klasy III Technikum Logistycznego oraz Łukaszowi Plenzlerowi z klasy III Liceum Ogólnokształcącego.
Powiększ    Powiększ    Powiększ    Powiększ
Powiększ    Powiększ    Powiększ    Powiększ

27 listopada 2009r.

W naszej szkole gościliśmy Teatr z Krakowa „Kurtyna”z przedstawieniem profilaktycznym: „Metamorfoza”.
Spektakl poruszał temat przemocy fizycznej i psychicznej wśród młodych ludzi. Poniżanie rówieśników w szkole, na osiedlu, a także przez Internet. Program mówił też o coraz częstszym braku szacunku młodzieży do osób starszych. Podkreślał negatywną rolę alkoholu, który jest przyczyną rozmaitych tragedii i problemów rodzinnych.
Powiększ    Powiększ    Powiększ    Powiększ    Powiększ
Powiększ    Powiększ    Powiększ    Powiększ    Powiększ
Powiększ    Powiększ    Powiększ    Powiększ    Powiększ

19 listopada 2009r.

Dzisiejszy dzień był dniem Międzygimnazjalnej Ligi - to już siódma edycja konkursów organizowanych przez nauczycieli naszego Zespołu Szkół dla uczniów gimnazjów.
Podsumowaliśmy pierwszy, w tym roku szkolnym, konkurs Ligi - fotograficzny – „Świat z niecodziennej perspektywy”.
Także dzisiaj przeprowadziliśmy finał konkursu biblijnego – „Misterium miłosierdzia – w głąb Ewangelii Św. Łukasza”.
Laureaci obydwu konkursów uhonorowani zostali nagrodami. Wyniki rywalizacji gimnazjalnej można śledzić na stronach internetowych Międzygimnazjalnej Ligi (tutaj).

9 listopada 2009r.

W związku z obchodami dziewięćdziesiątej pierwszej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przygotowaliśmy uroczysty apel, aby uczcić to narodowe święto, a jednocześnie uświadomić wszystkim, że zaciera się wśród nas znajomość ważnych dla Polski wydarzeń historycznych.
Powiększ    Powiększ    Powiększ   

26 października 2009r.

W naszej szkole odbyło się szkolenie „Pierwsza pomoc w nagłych przypadkach zagrożenia zdrowia i życia w teorii i w praktyce”, będące kontynuacją zeszłorocznej edycji szkoleń realizowanych przez Stowarzyszenie „Aktywni Wielkopolanie” i Powiat Poznański, a prowadzonych przez ratowników Przedsiębiorstwa Wielobranżowego „RATOWNIK”. W szkoleniu wzięło udział 30 uczniów klas pierwszych. Tematyka objęła aspekty praktyczne, jak również nw. zagadnienia teoretyczne:
Zdefiniowanie ogniw łańcucha przeżycia.
Udrażnianie dróg oddechowych oraz układanie w pozycji bezpiecznej.
Resuscytacja krążeniowo oddechowa oraz postępowanie w zadławieniach.
Oparzenia, porażenia prądem, zatrucia.
Postępowanie z ofiarami wypadków komunikacyjnych.
Tamowanie krwotoków, unieruchamianie złamań, skręceń, zwichnięć.
Postępowanie w przypadku utonięć oraz w padaczce.
Użądlenia przez owady błonkoskrzydłe, ukąszenia przez pająki, żmije, pogryzienia przez psy
Uczestnicy otrzymali materiały szkoleniowe: broszurę – zeszyt ćwiczeń, instrukcję udzielania pierwszej pomocy, a także certyfikat uczestnictwa w szkoleniu oraz indywidualną maseczkę do nauki resuscytacji.
Oto kilka zdjęć z przeprowadzonych zdjęć:

Powiększ    Powiększ    Powiększ    Powiększ    Powiększ
Powiększ    Powiększ    Powiększ    Powiększ    Powiększ
Powiększ    Powiększ

14 października 2009r.

Dzień Komisji Edukacji Narodowe - święto nauczycieli, wychowawców i pracowników naszego Zespołu Szkół - zapraszamy do obejrzenia zdjęć

28 września 2009r.

Dzisiejszy dzień, to tradycyjny Jesienny Rajd - zapraszamy do obejrzenia zdjęć

25 września 2009r.

PowiększUczniowie naszej szkoły, pod opieką nauczycieli uczestniczyli w tegorocznej „Nocy Naukowców” organizowanej przez poznańskie uczelnie wyższe. Byliśmy na wykładzie „ W zdrowym ciele zdrowy duch” na Uniwersytecie Przyrodniczym, pokazie ekstremalnych zjawisk fizycznych na Politechnice Poznańskiej, wzieliśmy także udział w warsztatach na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza.

16 września 2009r.

Uczniowie I i II klasy technikum logistycznego byli na wycieczce w Suchym Lesie. Młodzież zwiedziła elektrociepłownię biogazową i wzięła udział w uroczystym otwarciu Laboratorium energii odnawialnej. - zobacz zdjęcia

1 września 2009r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010 - zobacz zdjęciaZespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: zsmosina @powiat.poznan.pl

Witrynę redaguje: Paweł Zawieja