mapa witryny   KALENDARIUM

ROKU SZKOLNEGO 2007/20086 czerwca 2008r.

Dzisiejszy dzień to tradycyjny, coroczny Dzień Sportu w naszym Zespole Szkół. Obejrzyjcie zdjęcia z zawodów (tutaj...)

5 czerwca 2008r.

W naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Wielkopolskiego. Ratownicy przeprowadzili szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy w nagłych przypadkach oraz wykłady poświęcone zasadom bezpiecznego wypoczynku nad akwenami wodnymi. Szkolenie było wzbogacone prezentacją multimedialną, ćwiczeniami praktycznymi na fantomach oraz pokazem sprzętu ratownictwa wodnego. Zapraszamy do zapoznania się dokumentacją fotograficzną, która mamy nadzieję wielu z nas przybliży zasady udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym ludziom - (tutaj...)

30 kwietnia 2008r.

W dniu dzisiejszym świadectwa ukończenia Uzupełniającego Liceum Ogólnokształcącego dla dorosłych otrzymali słuchacze rocznika 2006-2008. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z tej uroczystości (tutaj...).

17 kwietnia 2008r.

Końca dobiegły rozgrywki w szkolnej lidzie futsalu. W tym roku szkolnym mistrzostwo Zespołu Szkół wywalczyła klasa IIa Zasadniczej Szkoły Zawodowej, drugie miejsce zajęła reprezentacja klasy IIa Liceum Ogólnokształcącego, a trzecie - IIa Technikum Logistycznego. W rozgrywkach uczestniczyły reprezentacje chłopców z ośmiu klas naszego Zespołu Szkół. Z wynikami poszczególnych meczów i końcową tabelą możesz zapoznać się(tutaj...).

7 kwietnia 2008r.

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA - w tym dniu gościliśmy w naszym Zespole Szkół trzy grupy teatralne, które rywalizowały między sobą w konkursie teatralnym "STOP NAŁOGOM". Zapraszamy do obejrzenia zdjęc z przebiegu ostatniego konkursu w tym roku szkolnym w ramach Międzygimnazjalnej Ligi: (zobacz...). Podsumowanie rywalizacji Ligi znajdziecie (tutaj...).

31 marca 2008r.

DZIEŃ PATRONA naszego Zespołu Szkół - prof. Adama Wodziczki obchodziliśmy w tym roku szkolnym wg następującego scenariusza (przeczytaj...). W pierwszej części naszego szkolnego święta realizowaliśmy program edukacyjny ekologiczny ”Cała prawda o odpadach”. Z treścią projektu możesz zapoznać się (tutaj...). Zapraszamy także do zapoznania się z dokumentacją fotograficzną z przebiegu tego projektu ekologicznego: (zobacz...). Następnie, tradycyjnie wyruszyliśmy na rajd nadwarciańskimi ścieżkami zakończony ogniskiem i pieczeniem kiełbasek, które jak każdego roku serwował dyrektor naszej szkoły. Zachęcamy do obejrzenia fotoreportażu z ogniska (tutaj...).

30 marca 2008r.

Grupa teatralna naszego Zespołu Szkół zaprezentowała swój program artystyczny w Wielkim Koncercie Wielkanocnym, który odbył się w kościele parafialnym w Mosinie. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z występu naszej młodzieży (tutaj...)

28 marca 2008r.

Przeprowadziliśmy kolejny konkurs z cyklu Międzygimnazjalnej Ligi. Tym razem w naszym Zespole Szkół odbył się finał konkursu językowego - "The teens' English League", w którym wzięli udział najlepsi uczniowie, wyłonieni w eliminacjach, z gimnazjów w: Borowie, Kościanie (nr 3), Mosinie (nr 2), Pecnej i Daszewic. Zachęcamy do zapoznania się z wynikami rywalizacji (tutaj...), a także z dokumentacją fotograficzną konkursu (zobacz...)

11 marca 2008r.

Nauczyciele matematyki przeprowadzili dzisiaj konkurs dla gimnazjalistów "PIĘKNO KRÓLOWEJ NAUK" w ramach Międzygimnazjalnej Ligi, którą organizujemy już piąty rok z rzędu. W finale konkursu uczestniczyło 18 najlepszych gimnazjalistów z czterech szkół, wyłonionych w eliminacjach etapu gimnazjalnego. Szczegóły rywalizacji znajdziecie (tutaj...). Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przebiegu konkursu (zobacz...)
Finał kolejnego konkursu Międzygimnazjalnej Ligi zostanie przeprowadzony 28 marca br. - "The teens' English League" - (REGULAMIN).

1 marca 2008r.

W dniu dzisiejszym gościliśmy w naszych murach uczniów ostatnich klas gimnazjalnych, którzy często przychodzili wraz z rodzicami i rodzeństwem. DRZWI OTWARTE Zespołu Szkół to dzień, w którym mogliśmy zaprezentować nasze sale lekcyjne, wyposażenie szkoły oraz przedstawić naszych nauczycieli, z którymi wielu gimnazjalistów rozmawiało na tematy dotyczące dalszej nauki w Zespole Szkół. Gimnazjaliści rozmawiali także z uczniami naszego Zespołu Szkół, którzy bardzo licznie w tym dniu przyszli do szkoły. Cieszymy się, że wielu uczniów szkół gimnazjalnych skorzystało z okazji aby poznać swoją przyszłą szkołę. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć (tutaj...)

29 lutego 2008r.

W pięciu województwach Polski (dolnośląskim, lubelskim, małopolskim, pomorskim i wielkopolskim) odbył się I etap konkursu papieskiego „Papież o Młodych, Młodzi o Papieżu”, w którym wzięły udział trzy uczennice naszej szkoły: Patrycja Czerwińska (II LO) i Joanna Janicka (II LO) i Patrycja Maciejewska (I LO).
Uczestnicy w formie testowej udzielali odpowiedzi na 80 pytań. Dotyczyły one biografii Karola Wojtyły do czasu wyboru na Stolicę Piotrową, okresu pontyfikatu w latach 1997-2005 oraz zakresu pozycji książkowej „Pamięć i tożsamość”. Nasze uczennice testy pisały na wydziale Teologicznym UAM. Był to niezwykle trudny test, a rywalizacja bardzo duża ponieważ do I etapu w Poznaniu przystąpiło 68 osób.
Z nieukrywaną ogromną radością przyjęliśmy zawiadomienie o przejściu uczennicy Patrycji Maciejewskiej z klasy I LO do II etapu konkursu. Zadaniem do wykonania było napisanie eseju na wybrany temat; Patrycja wybrała temat pierwszy: „Kościół dziękuje więc za wszystkie kobiety i za każdą z osobna: za matki, siostry, żony; za kobiety poświęcone Bogu w dziewictwie, za te, które oddają się posłudze tylu ludziom czekającym na bezinteresowną miłość drugich; za te, które czuwają nad człowiekiem w rodzinie będącej podstawowym znakiem ludzkiej wspólnoty; za kobiety wykonujące pracę zawodową, za te, na których ciąży nierzadko wielka odpowiedzialność społeczna, za kobiety dzielne i za kobiety słabe — za wszystkie: tak jak zostały pomyślane przez Boga w całym pięknie i bogactwie ich kobiecości; tak jak zostały objęte przez Jego odwieczną miłość”.
W oparciu o „List Apostolski o godności i powołaniu kobiety” (Mulieris dignitatem) Jana Pawła II oraz dodatkowe źródła przedstaw papieską wizję roli kobiety w rodzinie, pracy zawodowej i współczesnym świecie. Czy takie ujęcie jest do pogodzenia ze współczesnymi realiami ekonomicznymi i społecznymi? Przedstaw swoją recepcję tej wizji.
Bibliografia: „List Apostolski o godności i powołaniu kobiety Mulieris dignitatem”. Choć na tym etapie zakończyła się nasza przygoda to jednak mamy wspólnie ogromną satysfakcję z naszych osiągnięć. Osobiście mamy nadzieję, że uda się nam w przyszłym roku szkolnym wsiąść udział w następnych konkursach.

26 lutego 2008r.

Uczniowie klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Logistycznego przy naszym Zespole Szkół wzięli udział w etapie finałowym Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Mathematiques sans frontieres - Matematyka bez granic, którego organizatorem na terenie Polski jest Polskie Towarzystwo Matematyczne Oddział Zielonogórski. Zapraszamy do zapoznania się z treścią zadań etapu finałowego  (tutaj ...) oraz obejrzenia zdjęć z przebiegu konkursu - (zdjęcia...)

22 - 24 lutego 2008r.

W tych dniach prezentowaliśmy nasz Zespół Szkół podczas Targów Edukacyjnych, które odbywały się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Zobaczcie fotografie z naszego stoiska (tutaj...)

21 lutego 2008r.

W naszej szkole odbył się dzisiaj piąty konkurs z cyklu Międzygimnazjalnej Ligi organizowanej przez nauczycieli Zespołu Szkół. Tym razem gimnazjaliści rywalizowali w konkursie "Z fizyką za pan brat". Z wynikami możecie zapoznać się na stronie www.ligamosina.republika.pl. W tym miejscu prezentujemy fotoreportaż z przebiegu konkursu  (zobacz...)

11 lutego 2008r.

Rozpoczęliśmy II semestr obecnego roku szkolnego. Termin matury i egzaminów z przygotowania zawodowego zbliża się nieubłaganie.

18 stycznia 2008r.

Nasi maturzyści bawili się na balu studniówkowym. Obejrzyj zdjęcia

17 stycznia 2008r.

W pracowni fryzjerskiej przeprowadziliśmy kolejny konkurs z cyklu Międzygimnazjalnej Ligi. (Zobacz zdjęcia z przebiegu konkursu...)

20 grudnia 2007r.

W szkolnej świetlicy podsumowane zostały dwa konkursy tematycznie związane ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia.
„Boże Narodzenie – historie i zwyczaje świąteczne”
          I miejsce – Patrycja Czerwińska kl. IIa Liceum Ogólnokształcącego
          II miejsce – Dorota Adamska kl. Ia Technikum - logistyk
          III miejsce – Natalia Gramza kl. IIa Technikum - logistyk

       

Stroik świąteczny:
     I miejsce – Marta Szłapka kl. IIa Liceum Ogólnokształcące  (fotografia)
     II miejsce – Martyna Piasecka kl. Ia Liceum Ogólnokształcące  (fotografia)
     III miejsce – Patrycja Maciejewska kl. IIa Liceum Ogólnokształcące  (fotografia)
Pozostałe stroiki zakwalifikowane do finału: [1]  [2]  [3]  [4]  [5]

18 grudnia 2007r.

Uczniowie naszego Zespołu Szkół spotkali się dzisiaj z aktorami Teatru Muzycznego z Poznania, którzy zaprezentowali widowisko muzyczno - literackie "Biesiada wigilijna". (zobacz zdjęcia)

13 grudnia 2007r.

W świetlicy Zespołu Szkół podsumowaliśmy trzeci w tym roku szkolnym konkurs Międzygimnazjalnej Ligi. Obejrzeliśmy wiele ciekawych prac multimedialnych przygotowanych przez gimnazjalistów. Autorzy najlepszych prac zostali nagrodzeni. Klasyfikacja Ligi znajduje się na stronie: www.ligamosina.republika.pl . Kolejny konkurs przeprowadzimy w styczniu: Konkurs fryzjerski – „Karnawałowe show fryzur i makijażu” . Zapraszamy wszystkich gimnazjalistów do udziału. Regulamin konkursu został przesłany do waszych szkół, możecie znaleźć go także na stronie internetowej Międzygimnazjalnej Ligi. ( tutaj )

5, 6, 7 grudnia 2007r.

Uczniowie klas trzecich liceum ogólnokształcącego i liceum profilowanego przystąpili do pisemnych próbnych matur z języka polskiego, języka obcego oraz wybrannego przez siebie przedmiotu dodatkowego. Zobacz zdjęcia zrobione na kilka chwil przed rozpoczęciem próbnych egzaminów.

23 listopada 2007r.

W Swarzędzu rozgrywane były Mistrzostwa Powiatu w piłce koszykowej chłopców - nasz zespół zajął VI miejsce.

22 listopada 2007r.

W naszej szkole przeprowadzony został ostatni etap konkursu "Sekret Mesjański - w głąb Ewangelii św. Marka". Był to drugi konkurs w obecnym roku szkolnym Międzygimnazjalnej Ligi organizowanej przez nauczycieli naszego Zespołu Szkół dla młodzieży gimnazjalnej (więcej informacji: www.ligamosina.republika.pl). Nadrzędnym celem tego konkursu było przede wszystkim odkrycie, że Pismo Święte jest niekończącą się skarbnicą mądrości, która nie tylko poucza o tym co piękne i dobre, ale i potrafi przynieść radość oraz satysfakcję. Pierwszy etap konkursu przeprowadzono w gimnazjach i w wyniku tych eliminacji do finału w tym dniu przystąpili uczniowie trzech gimnazjów: Gimnazjum nr 1 w Mosinie, Gimnazjum nr 2 w Mosinie i Gimnazjum nr 4 w Kościanie. Wszyscy uczestnicy wykazali się znakomitą wiedzą na temat Ewangelii św. Marka czego im serdecznie gratulujemy, jednocześnie życząc dalszych sukcesów w poznawaniu Biblii.
Zapraszamy do zapoznania się z dokumentacją fotograficzną z tego konkursu - (tutaj)
Zachęcamy do rozwiązania testów konkursowych (test - etap gimnazjalny) oraz (test - etap finałowy) , (prezentacja uzupełniająca test finałowy).

16 listopada 2007r.

Nasza szkoła uczestniczyła w Wielkopolskim Tygodniu Innowacyjności organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.
Uczniowie pierwszej klasy technikum (zawód - logistyk) udali się do fabryki autobusów MAN w Tarnowie Podgórnym. Pobyt w zakładzie rozpoczęto prezentacją na temat jego historii, struktury zatrudnienia, najnowszych produktów. Szczególnie dokładnie omówiono dział logistyki. Następnie młodzież otrzymała foldery dotyczące nowych modeli autobusów i zwiedziła poszczególne działy.
Z kolei uczniowie pierwszej klasy szkoły zawodowej zapoznali się z historią i planami rozwojowymi zakładu Schattdecor w Tarnowie Podgórnym. Następnie zwiedzili zakład zgodnie z przebiegiem procesów technologicznych, poznali asortyment i rynki zbytu.
Klasy trzecie liceum ogólnokształcącego i liceum profilowanego przebywali w Browarze Lech w Poznaniu, w których poznali historię zakładu i zapoznali się z technologią produkcji.

16 listopada 2007r.

W Tarnowie Podgórnym nasze dziewczęta wzięły udział w Mistrzostwach Powiatu w piłce siatkowej zajmując ostatecznie V miejsce.

15 listopada 2007r.

Pedagog szkolny p. Arlena Radwańska spotkała się z rodzicami, którego tematem było zagadnienie "Kar i nagród w wychowaniu"

14 listopada 2007r.

Drużyna tenisa stołowego naszego Zespołu Szkół uczestniczyła w Mistrzostwach Regionu Poznań - Wschód. W zawodach, tóre odbyły się w Jarocinie zajęliśmy V miejsce.  Zobacz dyplom

12 listopada 2007r.

Przeprowadziliśmy finał pierwszego, w tym roku szkolnym, konkursu Międzygimnazjalnej Ligi. Konkurs plastyczny "Wspomnienie z wakacji". Nagrodzone prace można obejrzeć na stronie Ligi: www.ligamosina.republika.pl .

9 listopada 2007r.

Nauczyciele matematyki przeprowadzili Konkurs Matematyczny "TEST MATEMATYKA PLUS" dla uczniów Zespołu Szkół, którego inicjatorem jest Oxford Educational International-London.
Zobacz zestawy testowe z roku 2007, a także z roku 2006 oraz obejrzyj zdjęcia z przebiegu konkursu - (tutaj)

9 listopada 2007r.

Odbył się szkolny finał konkursu "Z wiedzą bezpieczniej" - profilaktyka HIV/AIDS, organizowanego przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną oraz Starostwo Powiatowe w Poznaniu. Zobacz (zdjęcia)

5 listopada 2007r.

Nasza szkoła była organizatorem Mistrzostw Powiatu w piłce siatkowej chłopców, w których zajęliśmy III niejsce  Zobacz rewers i awers medalu i puchar, który zdobyła nasza drużyna

październik 2007r.

W tym miesiącu klasy liceum ogólnokształcącego, profilowanego, technikum i szkoły zawodowej wyjechały do poznańskich kin na projekcję filmu Andrzeja Wajdy "Katyń"

25 października 2007r.

W Kórniku przeprowadzono finał Indywidualnych Mistrzostw Powiatu w biegach przełajowych. Zajęliśmy tam wysokie miejsca:
III m. - Arkadiusz Wekwert (Ia Technikum - logistyk)
IV m. - Natalia Błaszyk (Ia Zasadniczej Szkoły Zawodowej)
V m. - Anna Cegłowska (Ia Technikum - logistyk)
VI m. - Patrycja Palacz (Ia Technikum - logistyk)
VI m. - Natalia Gramza (IIa Technikum - logistyk)
Wszyscy wywalczyli tym samym awans do finału wojewódzkiego !!!

25 października 2007r.

Uczniowie Zespołu Szkół wzięli udział w koncercie o charakterze profilaktycznym Jak przez sen - w wykonaniu Janusza Barana i Krzysztofa Wojciechowskiego - zobacz zdjęcia

22 października 2007r.

Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych - wystawa prac konkursowych (plakaty, laurki) laureatów konkursu plastycznego.

16 października 2007r.

W finale Mistrzostw Powiatu w tenisie stołowym Sławomir Kempiński z klasy IIa Liceum Ogólnokształcącego zajął I miejsce  Zobacz rewers i awers medalu.
Natomiast nasza drużyna w składzie Sławomir Kempiński - IIa Liceum Ogólnokształcącego, Radosław Łuczak - IIa Liceum Ogólnokształcącego i Bartosz Zagórda IIa Technikum (logistyk), uplasowała się na II miejscu - GRATULUJEMY!!!  Zobacz rewers i awers medalu i puchar, który przywiozła nasza drużyna .
Zawody odbywały się w Radzewie.

16 października 2007r.

Uczniowie II klasy technikum pobierający naukę w zawodzie technik logistyk odwiedzili Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Prezentację o uczelni dla młodych adeptów logistyki poprowadził rzecznik prasowy WSL Wojciech Zalewski. Młodzi logistycy mieli okazję dowiedzieć się, jakie kierunki można studiować na WSL, jak wygląda życie uczelni oraz jakie perspektywy otwierają się przed jej absolwentami. Dużym zainteresowaniem cieszyła się część prezentacji dotycząca możliwości zdobycia podwójnych dyplomów z logistyki. Umożliwia to umowa z niemiecką uczelnią logistyczną TFH Wildau Berlin.
Dział Wydawnictw Instytutu Logistyki i Magazynowania zaprezentował Artur Olejniczak, absolwent WSL, który pracuje jako sekretarz redakcji prestiżowego czasopisma „Logistyka”.
Następnie wykład pt. „Co to jest logistyka?” specjalnie dla naszych uczniów przeprowadził kanclerz Wyższej Szkoły Logistyki doc. dr inż. Ireneusz Fechner.
Ostatnim punktem spotkania była wycieczka po budynkach WSL, podczas zaprezentowano nam bardzo dobre warunki, w jakich uczą się studenci WSL, sale dydaktyczne i wykładowe, dziekanat oraz bibliotekę.      Zobacz pamiątkowe zdjęcie

12 października 2007r.

Uczniowie I klasy technikum logistycznego Leszek Baran, Mateusz Paikert, Robert Lipigórski i Paweł Deneka wzięli udział w II Powiatowym Turnieju Rzeźbiarskim Mosina 2007, który odbył się w Mosińskim Ośrodku Kultury. Paweł Denaka zajął drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej - GRATULUJEMY.

12 października 2007r.

W Dniu Edukacji Narodowej uroczyste ślubowanie złożyli uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół - zobacz zdjęcia

12 października 2007r.

Wręczone zostało p. Kalinie Wawrzyniak stypendium Fundacji Stypendialnej im. Antoniego i Hanny Dziatkowiaków - zobacz zdjęcia

10 października 2007r.

W półfinale Mistrzostw Powiatu w piłce nożnej, organizowanych w Swarzędzu, nasza drużyna zajęła IV miejsce.

2 października 2007r.

Drużyna chłopców naszego Zespołu Szkół zajęła piąte miejsce w finale Mistrzostw Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych. Mistrzostwa odbyły się w Kórniku.

wrzesień 2007r.

Biblioteka szkolna zorganizowała kiermasz używanych podrręczników, z którego skorzystało 230 uczniów naszego Zespołu Szkół.

27 września 2007r.

Z okazji Dnia Turystyki zorganizowaliśmy Rajd Jesienny do Korzonkowa z pieczeniem kiełbasek na mecie rajdu fundowanych tradycyjnie przez dyrektora Zespołu Szkół. - zobacz zdjęcia

14 września 2007r.

Wzięliśmy udział w corocznej akcji Sprzątania Świata.

1 września 2007r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2007/2008 - zobacz zdjęcia

Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: zsmosina @powiat.poznan.pl

Witrynę redaguje: Paweł Zawieja