29 lutego 2024r.

,,Jaki jest sens twojego życia?” – czas rekolekcji wielkopostnych w naszej szkole.


     W naszej szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne. Przyjechali do nas zaproszeni goście; Ksiądz Jakub Drosik, aktor Pan Adam Kuliś oraz 2 braci, Antek i Piotr z Poznania.
To był dobry czas spotkania, słuchania o doświadczeniu wiary w życiu młodych ludzi. Ważne było, że to spotkanie przygotowaliśmy razem z uczniami naszej szkoły: przynieśliśmy z uczniami z parafii ogromny obraz Pana Jezusa Miłosiernego, przygotowaliśmy wspólnie salę, słodkie ciastka.
To był ważny czas ,,zatrzymania i refleksji” nad naszym życiem, wiarą. Każdy z nas ma wiele pytań, bolączek, dylematów, które nosi w sobie . Może niektórzy widząc scenki odgrywane przez P. Adama, słuchając Księdza Jakuba i młodych znaleźli odpowiedzi na nurtujące nas w sercu sprawy, pytania? Czas pokaże.
Pantomima pt. ,,Za późno” zrobiła ogromne wrażenie na młodych. Nie wiemy ile nam zostało czasu tu, na ziemi. Przekazywana była prawda o Życiu Wiecznym i gotowości by ,,przejść” na ,,drugą stronę” z gotowym sercem.
Bardzo wielu uczniów odpowiedziało na zaproszenie na rekolekcje w naszej szkole. Jest to powód do radości, że młodzi ludzie widzą wartość w duchowości i w tym co związane z wiarą. Potrafią oddać swój czas, który mamy nadzieję nie był czasem straconym!

rekolekcje rekolekcje rekolekcje rekolekcje rekolekcje rekolekcje rekolekcje rekolekcje rekolekcje rekolekcje rekolekcje rekolekcje rekolekcje rekolekcje rekolekcje rekolekcje rekolekcje rekolekcje rekolekcje
Mosina - Zespół Szkół - Technikum, Branżowa Szkoła I Stopnia - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym


Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: zsmosina @powiat.poznan.pl

Witrynę redaguje: Paweł Zawieja