14 grudnia 2023r.

Zostań mistrzem dobrych manier
Międzyszkolna Liga


     W naszej szkole przeprowadzony został konkurs savoir – vivre: „Zostań Mistrzem Dobrych Manier” w ramach organizowanej Międzyszkolnej Ligi. W przygotowaniu do konkursu pomagali uczniowie z klasy I c TH, II b TH oraz IV b TH.
Zaproszenie do udziału w konkursie przyjęły dwie szkoły podstawowe: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza z Puszczykowa oraz Szkoła Podstawowa z Pecnej. Każdą szkołę reprezentowało 3 uczniów, którzy rywalizowali między sobą w 4 konkurencjach.
Uczniowie mieli między innymi okazję sprawdzić swoje umiejętności praktyczne nakrywając stół dla gości w restauracji oraz składając serwetki.
Ponadto w trakcie konkursu, przedstawiciele klasy II b TH w ramach zajęć z podstaw hotelarstwa przedstawili sieć Hoteli Qubus, do której przygotowali prezentację i krótkie pytania quizowe. Uczestnicy zapoznani zostali również z realizacją projektów Erasmus Plus "Hotelarze z Wodziczki - Europejski rynek pracy na Was czeka" oraz „Kreatywni Technicy z Wodziczki w nowoczesnej Europie”, w których uczestniczyli nasi hotelarze co tym samym zachęciło młodzież do udziału w tego typu mobilnościach zagranicznych.
Rezultat konkursu:
I miejsce i tytuł "Mistrza dobrych manier" zdobył zespół ze Szkoły Podstawowej w Pecnej w składzie: Klaudia Szłapka, Zofia Domrzalska, Julia Wyzuj.
II miejsce i tytuł "Wicemistrza dobrych manier" zdobyła Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Puszczykowie: Zosia Matysiak, Zofia Przynoga, Jakub Burzyński.
Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani dyplomami i atrakcyjnymi nagrodami książkowymi. Dziękujemy opiekunom za przygotowanie młodzieży do konkursu i już teraz zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w kolejnych konkursach Międzyszkolnej Ligi.
Marzena Adamczak

liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga
Mosina - Zespół Szkół - Technikum, Branżowa Szkoła I Stopnia - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym


Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: zsmosina @powiat.poznan.pl

Witrynę redaguje: Paweł Zawieja