29 listopada 2023r.

Kopciuszek i „Goldeneye”
w Dniu Zawodowym u Wodziczki


     Logistyka jak muzyka, a hotelarze, jak żeglarze…- takie słowa piosenki wybrzmiały na scenie Zespołu Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie podczas Dnia Zawodowego. Tego dnia w godzinach od 10.00 do 15.00 odwiedziło naszą szkołę wielu ósmoklasistów z lokalnych szkół podstawowych z: Mosiny, Puszczykowa, Borowa, Iłówca, Rogalina, Rogalinka, Krosna i Krosinka.
Bogaty program artystyczny prezentacji zawodów, jakie oferuje szkoła nie pozwolił na chwilę nudy, a zwiedzanie szkoły, rozmowy z nauczycielami i uczniami na pewno pomogą w podjęciu decyzji młodszym kolegom przy wyborze przyszłej szkoły. Było muzycznie, z pasją i humorem.
Logistycy wystawiając scenę z bajki o Kopciuszku, opowiedzieli o losach młodej, biednej dziewczyny, która doznała prawdziwego szczęścia ucząc się w Technikum Logistycznym w Mosinie, zamiast stanąć na ślubnym kobiercu z księciem. Przyglądając się postaci Kopciuszka, uczniowie dowiedzieli się, czym jest logistyka, jak wygląda praca logistyka, jakie są możliwe zarobki i jakie potrzebne kompetencje w tym zawodzie.
Następnie hotelarze zaprezentowali swoją pracę i umiejętności. Przygotowali specjalnie dla naszych gości synchroniczny pokaz kelnerski do światowego przeboju Tiny Turner „Goldeneye”. W rytmie muzyki, pełni energii, dumnie i precyzyjnie przedstawili, jak wygląda obsługa gości w obiekcie hotelarskim.
Pod koniec części oficjalnej uczniowie szkoły branżowej pokazali się w strojach roboczych, takich jak: kucharz, elektryk, ślusarz, cukiernik, fryzjer, lakiernik i sprzedawca.
Po przedstawieniu młodsi koledzy i koleżanki zostali oprowadzeni po szkole. Była okazja zobaczyć jak wygląda nasza szkoła i jak prezentują się pracownie. Uczniowie klas ósmych opuścili naszą szkołę z rumieńcami na twarzy, trzymając w dłoniach ulotki z pełną ofertą szkoły. Do zobaczenia wszystkim podczas „Drzwi Otwartych” już 16 marca 2024r. i mamy nadzieję, że z większością uczniów spotkamy się we wrześniu – w nowym roku szkolnym.
Blanka Świtaj-Łukasik

zawodowo zawodowo zawodowo zawodowo zawodowo zawodowo zawodowo zawodowo zawodowo zawodowo zawodowo zawodowo zawodowo zawodowo zawodowo zawodowo zawodowo zawodowo zawodowo zawodowo zawodowo zawodowo zawodowo zawodowo zawodowo zawodowo zawodowo zawodowo zawodowo zawodowo zawodowo zawodowo zawodowo zawodowo zawodowo zawodowo zawodowo zawodowo zawodowo zawodowo zawodowo zawodowo zawodowo
Mosina - Zespół Szkół - Technikum, Branżowa Szkoła I Stopnia - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym


Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: zsmosina @powiat.poznan.pl

Witrynę redaguje: Paweł Zawieja