Liceum Ogólnokształcące
klasy wojskowe
AKTUALNOŚCI
2017/2018


13 listopada 2017r.

Kolejna edycja Mobilnej Akademii Sukcesu w naszej szkole

     Tegoroczni maturzyści uczestniczyli w programie edukacyjno-przedsiębiorczym prowadzonym przez Wyższą Szkołę Bankową w ramach projektu "Mobilnej Akademii Sukcesu/Kompetencji". Tegoroczny warsztat zorganizowany przez szkolnego doradcę zawodowego kładł nacisk na wzmocnienie powiązania edukacji z rynkiem pracy. Rozumiemy przez to stworzenie dodatkowych możliwości zdobycia przez uczniów wiedzy oraz umiejętności niezbędnych na rynku pracy XXI wieku, ze szczególnym uwzględnieniem kompetencji kluczowych.
Zajęcia miały na celu pomóc młodzieży zachować swobodę podczas egzaminów ustnych, rozmów kwalifikacyjnych, nawiązywania pierwszych kontaktów zawodowych, pracy czy podczas kontynuowania nauki na studiach wyższych.
Dziękujemy ambasadorom Drużyny WSB za współpracę i piłeczki redukujące stres, które otrzymali wszyscy uczestnicy warsztatów.
20 października 2017r.

Pamiętamy

     Podobnie jak w ubiegłych latach, uczniowie Zespołu Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie, udali się do zbiorowych mogił położonych w pobliżu wsi Sowinki - zasypanych liśćmi, igliwiem i suchymi gałązkami, aby posprzątać, zapalić białe i czerwone znicze oraz postawić doniczki z wrzosami przybranymi biało - czerwonymi wstążkami. Dali tym samym świadectwo pamięci o zamordowanych przez hitlerowców podczas II wojny światowej Polakach, mosiniakach i mieszkańcach okolicznych miejscowości.
Uczniowie klasy 3LO, klasy wojskowej, w ostatnim roku nauki w naszej szkole włożyli sporo pracy w uporządkowanie grobów, a po zakończonej pracy, w zadumie, odmówili nad mogiłami modlitwę.
I my, po przeczytaniu tej notatki pomyślmy o tych, którzy zginęli i oddajmy im modlitewną posługę. Tylko tak - pamięcią nieustającą możemy złożyć im należną cześć.Zapraszamy do odwiedzenia archiwum z lat poprzednich klas wojskowych:

2016/2017        2015/2016        2014/2015         2013/2014
Archiwum
2015/2016

Archiwum
2014/2015

Archiwum
2013/2014


Partnerzy
klasy wojskowej
Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół
im. Adama Wodziczki
w Mosinie31 Baza Lotnictwa Taktycznego Poznań - Krzesiny

Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu

31. batalion radiotechniczny we Wrocławiu

Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Mosinie

Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Mosinie

Survive


Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: zsmosina @powiat.poznan.pl

Witrynę redaguje: Paweł Zawieja