18 marca 2017r.

VII kolejka Polskiej Ligi Unihokeja

Drużyna unihokeistów w sobotę rozegrała kolejny turniej w ramach Polskiej Ligi Unihokeja. Rozpoczęliśmy dość wcześnie, bo już o 9.15 sędzia dał sygnał do gry, gdzie zmierzyliśmy się z v-ce liderem – gospodarzami z Opalenicy I. Był to trudny pojedynek, pełen walki, gospodarze jednak zachowali więcej zimnej „krwi” i wygrali z nami 7 – 5. Przełamaliśmy niemoc strzelecką, jednak wciąż proste błędy w obronie kosztują nas bardzo wiele, musimy gonić wynik, a wtedy nie gra się łatwo. Drugie spotkanie rozegraliśmy po raz pierwszy z drużyną z Kołaczkowa (zwycięzca poprzedniej edycji rozgrywek). Mecz rozpoczęliśmy bardzo rozważnie, ponieważ wiedzieliśmy, że przeciwnik się wzmocnił i ma w swych szeregach jednych z najlepszych zawodników w lidze (połączyli siły zawodnicy z Gułtów, Kołaczkowa i Niechanowa – mających najlepszych młodzieżowców w Wielkopolsce). Początek rozpoczął się obiecująco, ponieważ po ładnej składnej akcji zdobyliśmy pierwsi bramkę. Przeciwnik musiał przyspieszyć, ponieważ liczą jeszcze na zwycięstwo w całych rozgrywkach. Niestety pod koniec pierwszej połowy padło wyrównanie. Do przerwy mieliśmy więc dobry dla nas wynik 1 – 1. Niestety w drugiej połowie nasza gra się posypała, drużyna opadła z sił i ostatecznie przegraliśmy 1 – 8. Zagraliśmy bardzo dobrze, ale tylko w pierwszej połowie co pokazuje, że nasza drużyna ma potencjał – brakuje jeszcze trochę umiejętności i odpowiedzialnej gry taktycznej. Trzeci pojedynek tego dnia zagraliśmy z Opalenicą II, a więc ponownie z gospodarzami. Mimo potwornego zmęczenia (z powodu braku szerokiej ławki rezerwowej i szybko rozgrywanych meczy) podjęliśmy walkę i pokazaliśmy, że w unihokeja grać potrafimy. Nasza drużyna mimo straconej pierwszej bramki, szybko się podniosła, wyrównała i strzeliła po ładnych akcjach kolejne dwie. Mieliśmy też rzut karny na podwyższenie wyniku, ale go zmarnowaliśmy. Gospodarze strzelili na 2 – 3, ale ostateczne zdanie należało do naszych reprezentantów i ustaliliśmy wynik na 2 – 4.
Kończymy więc VII kolejkę ligową z 3 punktami. Niedosyt zapewne pozostał. Ostanie mecze rozegramy za 2 tygodnie i będą to mecze rewanżowe z tymi samymi przeciwnikami. Liczymy na kolejne punkty i godne zakończenie rozgrywek. Cała liga kończy się 22 kwietnia. Zapraszamy do relacji.

Mosina - Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Szkoła Zawodowa - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym

Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: zsmosina @powiat.poznan.pl

Witrynę redaguje: Paweł Zawieja